Vyhľadávanie


Anketa

Páči sa vám skupina Linkin Park?

Celkový počet hlasov: 91

Linkin Park

Linkin Park je americká hudobná skupina z Los Angeles v Kalifornii, ktorú tvorí šestica hudobníkov: Mike Shinoda, Chester Bennington, Brad Delson, Rob Bourdon, Joe Hahn a Dave Farrell, známejší pod prezývkou Phoenix. 


Táto šestica je zaujímavým zoskupením z viacerých dôvodov. Čo sa týka ich pôvodu tak dvaja členovia majú židovský pôvod, jeden má japonských, jeden kórejských predkov a dvaja majú len americké korene. Navyše sa dá povedať, že sú jednou z najvzdelanejších hudobných kapiel, až piati členovia navštevovali vysokú školu a štyria získali titul, a to od účtovníctva cez komunikácie a filozofiu až po dizajn. 

Títo chalani sú spolu od roku 1999, od roku 2000 fungujú pod menom Linkin Park. V prvých rokoch boli označovaní za rap-rockovú či nu-metalovú kapelu, čo oni sami ale od začiatku odmietali. Vždy sa snažili krížiť množstvo rôznych žánrov a s postupom času sa ich tvorba posúva ďalej a v ich songoch sa objavujú nové a nové prvky. To spôsobilo, že dnes nemožno štýl či žáner tejto kapely označiť nijak inak ako "Linkin Park". 

Historia Skupiny

Ako skupina začínali svoju existenciu v Kalifornii. Mike Chesterovi pri jeho 23. narodeninách zavolali ,že ho beru. A tak sa to začalo. Chester inak pochádza z Phoenixu v Arizone a do skupiny sa dostal tak, že odpovedal na inzerát skupiny vtedy ešte Xero(Super Xero).... Skupina začínala v malom štúdiu v spálni Mika Shinodu, v ktorej s Bradom nahrali v roku 1996 prvý materiál skupiny. Vtedy sa ešte volali Xero. Brad Delson a Mike Shinoda spolu chodili do školy, kde spoznali bubeníka Roba Bourdona. S Joem Hahnom sa Mike zoznámil na Pasadena Art College, kde študoval grafický design. Basista David Farrell bol Bradovym spolubývajúcim na internáte. Spevák Chester Bennington začal robiť nahrávky už ako 16. ročný.

Názov „Linkin Park“ vznikol ako skomolenina slovného spojenia Lincoln Park (park sa nachádza v každom väčšom meste v USA).

Linkin Park debutoval albumom Hybrid Theory (pôvodne to mal byť aj názov skupiny). Piesne z neho boli v remixovanej verzii použité na albume Reanimation. Ich nasledujúci album, napriek tomu, že obsahuje sotva 36 minút materiálu bola Meteora. Fanúšikovia ho prijali srdečne , ako aj kritika. Koncertný album Live in Texas, ktorý vydali v roku 2004 mal ukázať, že skupina nie je výlučne štúdiová, nebol jednoznačne hodnotený. Jedni mu vyčítajú málo originálnu interpretáciu, nezaujímavé dialógy s publikom a komercializáciu. Iní (hlavne fanúšikovia skupiny) obracajú pozornosť na jeho živelnosť a „power“. Skupina má veľa oddaných fanúšikov, ako aj zarytých nepriateľov .

 Novinky 

Americká formace Linkin Park o sobě nedala vědět již dva roky, ale podle Mika Shinody toto období ticha co nevidět skončí. Jak klávesák prozradil v nedávném rozhovoru pro Spin.com, muzikanti pilně pracují s producentem Rickem Rubinemna nové desce a polovina materiálu je již připravená.
 
 
 
"S dosavadním výsledkem jsem velmi spokojený. Ve studiu si užíváme spoustu legrace. Rádi bychom vydali něco unikátního - chceme dát kapele nový směr," uvedl Mike Shinoda. A dále dodal: "Cítím se podobně, jako když jsme dávali dohromady desku 'Hybrid Theory'. Tehdy jsme měli v plánu představit se v určitém světle. Na nahrávce 'Meteora' jsme zase chtěli dokázat, že to nebyla jen šťastná náhoda a že dokážeme uspět i podruhé. Než jsme vytvořili album 'Minutes To Midnight', naším cílem bylo překonat bariéry dosaženého zvuku. Když se nám podařilo tohle všechno zvládnout, myslím, že už dokážeme cokoliv."
 

Popisovat nové písně se ale rapper a skladatel Linkin Park trochu zdráhal. Nakonec prozradil, že nové skladby jsou více založené na beatech a jsou obohacené o notnou dávku kláves a vyšperkovaných bicích.